Kuigi lõhenenud ja valulike nibude tõttu on rinnaga toitmise valu tavaline, ei tohiks sa seda võtta normaalsusena. Isegi imetamisest tingitud lühikesed valuhood võivad kahjustada nibusid ja vähendada piimateket. Valulike ja lõhenenud nibude valu võib isegi tekitada soovi imetamisest üldse loobuda. Enne kui otsustad seda teed minna, peaksid teadma, et nibude valu leevendamiseks on olemas abinõusid.

Mis põhjustab nibude valulikkust?

Kui laps on vastsündinud, soovib ta tavaliselt sageli süüa ja sinu nibud võivad muutuda valusaks ja praguneda lihtsalt seetõttu, et need pole harjunud imemisega. Imetamisest tingitud valu teine ​​levinud põhjus on see, et lapsel on kehv või nõrk nibu haaramine. Kui lapsel on hea nibust haaramine, siis on tema suu laialt sinu rinna ümber ja nibu on sügvalt imiku suus. Beebi keel peaks piima välja saamiseks liigutama areooli, mitte ainult nibu imema või närima. Kummalisel kombel ei tea beebid instinktiivselt, kuidas korralikult kontakti saada seega pead sa beebiga koos seda harjutama ning see võib võtta aega, enne kui te mõlemad sellest aru saate.

Millised on ebaõige imetamise sümptomid?

Nibuvalu on rinnast kehva haaramise klassikaline sümptom, kuid võid märgata ka seda, et sinu nibud on pärast imetamist imeliku kujuga, pragunenud või valutavad. Veel üks märk kehvast haaramisest on see, et laps hammustab imetamise ajal nibu, niheleb ja teeb klõpsuvat häält. Pikas perspektiivis ei pruugi beebi piisavalt kaalus juurde võtta, sest toitmise ajal ei saa ta piisavalt süüa.

Imetamisevalude vastased tooted

Kui sinu laps on hea kontakti kunsti omandanud jäävad sinu nibuvalu ja pragunenud nibud tõenäoliselt minevikku. Seniks on aga mitmeid hooldustooteid, mis aitavad sul jõuda imetamise õndsuseni. Valu, turse ja tundlikkuse kiireks leevendamiseks proovi Multi-Mam Compresses oma nibudele panna kohe pärast lapse toitmist. Kompressid loovad niiske keskkonna, mis rahustab valusaid nibusid ja soodustab looduslikku paranemisprotsessi. Et vältida oma nibude kahjustamist, kanna nibudele vähemalt kaks korda päevas õrnalt Multi-Mam Protect tooteid. Multi-Mam Protect on imetamise ajal lapsele kahjutu, seda ei pea enne imetamist eemaldama.

Valulikud nibud imetamisel?

Multi-Mam Compresses omab rahustavad toimet ja toetab loomulikku paranemisprotsessi.