Lõppude lõpuks ei vaja rinnanibud tavaliselt erilist hooldust. Imetamist alustades ole valmis, et see võib muutuda. Korraga võivad valusad, pragunenud ja kuivad nibud saada osaks sinu igapäevaelust, eriti alguses, kui laps alles üritab aru saada, kuidas korralikult imeda. Ära muretse. Enamiku neist tavalistest imetamisprobleemidest saab lahendada mõne lihtsa imetamisnõuande abil ja regulaarne nibude hooldus aitab sul imetamisest tingitud valu leevendada.

Rinnanibude eest hoolitsemise eelised

Tavaliselt hoolitsevad nibud enda eest enam-vähem ise. Sinu nibu pisikesed, ülestõstetud muhud on tegelikult näärmed, mis eraldavad õlist määrdeainet, mis niisutab nibusid ja hoiab ära nende kuivamise ja valutamise. Et aidata lapsel sinu rinda leida, lõhnab õli isegi täpselt nagu sinu lootevesi. Teine sinu keha kõige geniaalsem tööriist nibude hooldamiseks ja imetamise valu leevendamiseks on rinnapiim, mis on loomulikult põletikuvastane ja kaitseb sinu nibusid valutamise eest. See on oluline, sest pragunenud ja valulikud nibud võivad muuta imetamise valulikuks ja suurendada nakkusohtu. Kuid mõnikord ei piisa sinu keha looduslikust kaitsest valulike ja kuivade nibude vältimiseks. Sellisel juhul võib regulaarne nibude hooldus hoida rinnaga toitmist pigem naudinguna kui valuna.

Ravimeetodid ja imetamise valu leevendamine

Kuigi emaks olemine tundub kohati üle jõu käiv, ei pea nibude hooldamise rutiin seda olema. Esimene samm tervete nibude ja imetamisest tingitud valu tõhusa leevendamise suunas on tagada, et oleks hea imetamisasend ja lapsel hea rinnast haaramine. Kui sul on aga endiselt valusad, pragunenud või kuivad nibud, proovi neid näpunäiteid:

• Väldi seebi kasutamist ja ole rindade pesemisel ja kuivatamisel õrn.
• Pärast lapse toitmist pigista nibust välja veidi rinnapiima ja määri seda õrnalt oma nibule.
• Kanna puuvillast rinnahoidjat, mis laseb nahal hingata.
• Lase lapsel süüa nii kaua kui soovib, kuna toitmise katkestamine ei ole abiks sinu nibudele ja võib kahjustada piimateket.
• Kanna pärast igat toitmist Multi-Mam Protect palsamit nibudele, et hoida need siledad ja elastsed ning asendada naha loomulik lipiidkiht, mis on eemaldatud rinnaga toitmise ajal.

Pea meeles, et imetamine ei tohiks põhjustada valu. Kui vajad abi lapse haaramisega rinnast või kui sul on küsimusi nibude hooldamise kohta, pöördu kindlasti oma ämmaemanda või imetamisnõustaja poole.

Valulikud nibud imetamisel?

Multi-Mam Compresses omab rahustavad toimet ja toetab loomulikku paranemisprotsessi.