Võõrutamine

Esimestel elukuudel on imetamine, uni ja armastust täis kallistused kõik, mis lapsel vaja on. Kuid selleks ajaks, kui nad on umbes kuus kuud vanad, on lapsed valmis oma kulinaarset silmaringi laiendama ja võõrutusprotsessi alustama.

Võõrutamise ajal õpib sinu beebi närima ja sööma tahkeid toite ning beebitassist jooma.

See ei tähenda, et peaksid kohe rinnaga toitmise lõpetama. Rinnapiim annab sinu lapsele endiselt vajalikke toitaineid, kaitseb teda haigestumise eest ja võib aidata seedida oma esimest tahket toitu. Sinu laps vajab rinnapiima (või piimasegu) peamise joogina kuni 12-kuuseks saamiseni ja Maailma Terviseorganisatsioon soovitab emadel imetada veelgi kauem. Teisisõnu, ära tunne survet lõpetada imetamine lihtsalt sellepärast, et last võõrutada. Millal on aeg rinnaga toitmine lõpetada on sinu ja lapse otsustada.

Lapse võõrutamise näpunäited

Imiku võõrutamiseks pole õiget ega valet viisi, kuid need näpunäited võivad aidata mõlemal uue rutiiniga harjuda:

• Ära mine kohe hulluks – võõruta beebi järk-järgult, et vältida rinnaga toitmise probleeme, nagu ummistunud piimajuha ja mastiit
• Valmista kogus imikutoitu ja külmuta see jääkuubikualustes. Nii on sul kodune imikutoit alati valmis, kui olete liikvel
• Lase beebil toitu puudutada ja hoida ning ära heitu kui ta esimest korda proovides mõnda asja ei söö. Uute maitsete ja tekstuuridega harjumine võib beebil aega võtta, nii et jätka lihtsalt mitmesuguste toitude pakkumist
• Püüa koos perega süüa nii tihti kui võimalik, sest laps õpib teid jälgides
• Pööra tähelepanu oma beebi poolt antud vihjetele ja ära kunagi sunni sööma rohkem kui ta tahab

Beebi juhitud võõrutamine

Üha populaarsemaks imikute võõrutamise viisiks on nn beebipõhine võõrutamine. Imiku juhitud võõrutamise ajal imetab ema tavaliselt kuus kuud ja läheb seejärel otse üle lapsele käest söödava toidu pakkumisele, kasutamata lusikaga toitmist, mis on traditsiooniline tahkete toitude kasutuselevõtmise meetod.

Püreede asemel saab laps “haaratavaid” tükke samast tahkest toidust, mida pere sööb, näiteks puuvilju, köögivilju, liha, juustu, hästi küpsetatud mune, leiba, pastat ja kala. Laps otsustab ise, mida ja kui palju süüa ning sööb omas tempos ja ema pakub rinda seni kuni laps kaotab huvi rinnapiima vastu.

Paljud vanemad usuvad, et imiku juhitud võõrutamine on tervislikum viis last võõrutada, kuna see õpetab last ise oma toidukogust reguleerima. Sõltumata sellest, kuidas oma lapse võõrutada otsustad, proovi alati oma lapse vajadustele vastata, sest sisetunde järgimine võib eduka võõrutamise osas palju ära teha!

Midagi igapäevaseks hoolduseks?

Kui armsakese hambad lõikuvad, kasuta igemete geeli.

Multi-Mam BabyDent rahustab hammaste lõikumisega seotud ebamugavusi ja vähendab ärritust. Suhkruvaba.