Piimapuudus: kuidas suurendada rinnapiima teket

Kui noortel emadel on kogu maailmas üks ühine joon, siis selleks on neist paljude mure, et neil pole oma lapsele piisavalt rinnapiima.

Mõni loobub isegi imetamisest varem, sest ei usu, et laps saab piisavalt süüa. Tegelikult toodab enamik naisi rohkem piima, kui laps vajab, koguni 1000 ml päevas pärast esimest kahte rinnaga toitmise nädalat. Kui tunned endiselt piimapuuduse pärast muret, jätka lugemist, et teada saada, kuidas suurendada rinnapiima teket.

Kuidas toota rohkem rinnapiima

Lihtsamalt öeldes on rinnapiima teke pakkumise ja nõudluse küsimus, nii et mida rohkem piima imetamise või pumpamise teel rindadest eemaldad, seda rohkem piima rinnad toodavad. Piimatekke stimuleerimiseks proovi neid lihtsaid näpunäiteid:

Vähenda stressi. Beebi kaisutamine, jalutama minek, muusika kuulamine, mis iganes sind lõdvestab, tee seda! Stress on sinu rinnapiima vaenlane, nii et väldi seda kui saad.

Puhka. Jah, seda on lihtsam öelda kui teha, kuid proovi siiski tukastada, kui laps magab ja mine varakult magama, et olla kindel, et saad maksimaalselt magada. Kui sellest ei piisa, ära karda abi küsida pereliikmelt, sõbralt või lapsehoidjalt.

Pumpa piima välja. See võib tunduda ebaloogiline, kuid mida rohkem piima välja pumpad, seda rohkem seda tekib. Elektriline pump tühjendab mõlemad rinnad üheaegselt ning neist kiiremad ja tõhusamad on veel haiglas kasutatavad pumbad.

Sõõruta piim regulaarselt. Kui oled pumpamise lõpetanud, sõõruta rinna tühjendamiseks piima veel ka käsitsi. Ja tee seda sageli, 8–10 korda päevas oleks piimatekke stimuleerimiseks ideaalne.

Hoidu luti kasutamisest. Luti kasutamises pole midagi halba, kuid kui ootad pärast sünnitust kolm kuni neli nädalat, on su rindadel rohkem aega piimavarude loomiseks.

Ära unusta juua! Joomine on imetamise ajal oluline, kuid beebi vajadustele keskendudes on seda lihtne unustada. Kui suu tundub kuiv, uriin on tume või halvalõhnaline või sul on kõhukinnisus, on tõenäoline, et sa pole piisavalt vedelikku joonud. Hea rusikareegel on, et iga kord kui imetad joo ka klaas vett.

Kui toidad ainult rinnaga ja sinu laps ei näi kaalus juurde võtvat nii nagu peaks, võta kindlasti ühendust kohaliku haigla või imetamisnõustajaga. Nad saavad sind toetada ja aidata sul imetamist jätkata nii kaua kui soovid.