Kuidas imetada

Naised on imetanud alates aegade algusest ja see on kodeeritud nii sinu kui ka sinu lapse DNA-sse. Kuid paljude emade puhul on mugavat ja tõhusat imetamist vaja õppida. Nii sina kui laps olete selles osas algajad ning enne lapse head nibu haaratavuse saavutamist ja hea rütmi loomist pead võib-olla proovima mõnda erinevat imetamisasendit.

Pea meeles, et imetamisasendid pole õiged või valed – seni, kuni need sinu ja lapse jaoks sobivad on kõik hästi!

Piima eritamise refleks

Enne rinnaga toitmist peab sinu keha piima eritamise refleksi kaudu piima lapsele kättesaadavaks tegema. See refleks käivitub automaatselt, kui laps imeb sinu nibu ja kehas olevad hormoonid annavad rinnale märku piima vabastamiseks. Tegelikult on mõne naise jaoks piisav, kui lihtsalt mõelda oma lapsele või kuulda lapse nutmist, isegi kui see pole tema laps! Mõnikord eritub piim üldse ilma erilise põhjuseta. Kui sinu rinnad satuvad sageli ebamugavatel aegadel piima eritama, pane mõni rinnapadi rinnahoidjasse, et särk ei saaks märjaks.

Rinna haaramine

Niisiis, sinu piim on eritunud, nüüd on vaja ainult seda, et laps haaraks korralikult nibu. Sest isegi kui pole õiget või valet imetamisasendit, on olemas kehv rinna haaramine ja see võib imetamisest tõelise piina teha. Põhjus, miks imetamiskonsultandid räägivad alati rinna haaramisest on see, et hea haaramine aitab lapsel võimalikult palju piima saada ja aitab vältida paljusid levinud imetamisprobleeme, nagu valusad nibud. Rinna hea haaramine on mugav ja valuvaba. Kui sul on probleeme, proovi neid lihtsaid samme:

  1. Hoia beebit hästi lähedal ja kõdista oma nibuga ta suud, kuni see avaneb laialt.
  2. Suuna oma nibu beebi ülahuule poole ja kalluta ta pead veidi tagasi.
  3. Juhtige lapse suu kõigepealt rinna juurde ja lase rinnast kinni haarata. Rinnast haaramine peaks olema sügav ja suu peaks olema rinda täis.

Kolm tavalist imetamisasendit

Jalgpalli hoidega imetamine. Väljaspool USA-d nimetatakse jalgpalli hoidega imetamise asendit tavaliselt rägbi asendiks, kuid need kõik tähendavad sisuliselt ühte ja sama ehk asendit, kus laps lamab sinu kõrval padjal pea sinu käel puhkamas ja tema keha toetamas sinu käsi. Jalgpalli hoidega imetamise asend on eriti kasulik, kui sul on olnud keisrilõige, kuna see hoiab lapse kaalu sisselõikest eemal.

Küljel lamav rinnaga toitmine. Küljel lamavas imetamisasendis toitub laps, kui te mõlemad lebate külili, vastamisi. Selles asendis võiksid toetada oma selga mõne padjaga ja kasutada beebi selja hellitamiseks küljel olevat kätt. Paljud emad peavad külili lamavat imetamisasendit ööseks toitmiseks sobivaks ja eriti mugavaks. See on hea ka naistele, kellel on olnud keisrilõige.

Tahapoole nõjatudes rinnaga toitmine. See on sageli vastsündinud imikute jaoks üks paremaid rinnaga toitmise positsioone, kuna nahk naha vastu kokkupuude julgustab last rinda otsima ning ise rinda haarama. Tahapoole nõjatudes rinnaga toitmise korral istud tahapoole toetudes, laps kõhuli rinnal, samal ajal vajadusel toetades lapse pead ja keha kätega. Tahapoole nõjatudes rinnaga toitmine on populaarne naiste seas, kes eelistavad lapse poolt juhitud imetamist, kuna see toetab lapse loomulikke instinkte.

Midagi igapäevaseks hoolduseks?