Imetamise näpunäited

Imetamine on ilus viis beebi eest hoolitsemiseks ja sellel on teile mõlemale lugematu arv eeliseid. Kuid ka rinnaga toitmine võib olla keeruline, eriti alguses, ja hea rütmi leidmine võib võtta aega. Kui sul on raskusi, aitab see imetamisjuhend leida abi esimestel ja kõige stressirohkematel imetamispäevadel.

Kui sul on raskusi, aitab see imetamisjuhend leida abi esimestel ja kõige stressirohkematel imetamispäevadel.

Tööta imetamisasendi ja rinna haaramise kallal. Kehv rinna haaratavus on paljude tavaliste rinnaga toitmise probleemide põhjus, mistõttu tasub beebil rinna hea haaratuse ja õige imetamisasendi saamiseks kulutada veidi lisaaega. Hea haaramise saamiseks peab laps avama oma suu laialt ja viima nibu sügavale suhu. Kui sa pole kindel, et laps on korralikult nibuala haaranud, küsi enne haiglast lahkumist kindlasti abi ämmaemandalt või imetamise nõustajalt.

Sööda kui laps seda soovib. Vastsündinud peavad sööma sageli, mõnikord esimestel päevadel iga tunni tagant ja esimestel nädalatel iga kahe tunni tagant. Lase oma lapsel süüa nii palju kui ta soovib ja pea meeles, et sa ei saa rinnaga toidetud last üle toita.

Soodusta naha kokkupuudet nahaga. Palja lapse panemine paljale rinnale soodustab kiindumust ja imetamist, kuna see toetab lapsel rinna haaramise loomulikke reflekse. Sellel on ka lohutav ja rahustav toime.

Lase lapsel magada koos sinuga. Esimesel aastal beebi hoidmine endaga koos oma magamistoas vähendab imiku äkksurma sündroomi riski. Samuti muudab see öise toitmise lihtsamaks ja aitab sul ära tunda lapse vihjeid imetamise vajadusele.

Ära kiirusta lutiga. Lutt võib aidata rahuldada lapse imemisvajadust, kuid hoidu selle andmisest, kuni imetamine on kinnistunud, tavaliselt lapse kolme kuni nelja nädalaseks saamiseni. Luti või pudeli imemine erineb nibu imemisest ja võib liiga varajase kasutamisega põhjustada lapse jaoks segadust.

Hoolitse oma nibude eest. Valulikud ja pragunenud nibud on rinnaga toitvate emade seas tavalised ning võivad põhjustada palju valu ja ebamugavusi. Valusate nibude puhul on sageli süüdi halb rinna haaratavus, nii et proovi mõnda erinevat imetamisasendit ja vaata, kas see aitab.

Hoia end tervena. Tervislik eluviis ja usaldusväärsed toidu valikud aitavad suurendada sinu energiataset ning rinnapiima teket imetamise ajal. Proovi süüa toitu, mis sisaldab rikkalikult puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid, ning pea meeles, et jood iga kord ​​või vähemalt iga teine ​​kord rinnaga toites klaasi vett. Samuti on oluline veidi puhata, nii et proovi magada siis kui laps uinub ja ära karda puhkuse vajadusel oma partnerilt või mõnelt teiselt hooldajalt abi paluda.

Midagi igapäevaseks hoolduseks?